ДЛЯ ЧЛЕНІВ КЛУБУ ЗНИЖКИ -20%! = >> ДЕТАЛЬНІШЕ

 • Кошик порожній!

Значення екстракту хвої для організму

Значення екстракту хвої для організмуСоснова хвоя згадується в найдавніших рецептах і займає почесне місце в зеленій аптеці. В наші дні сосна представляє для медицини найбільшу цінність серед інших хвойних порід. В лікарських цілях хвоя сосни використовується, як багате джерело вітамінів, флавоноїдів, пікногенола, містить макро- і мікроелементи, фітогормони, фітонциди, бактерицидні, бактеріостатичні і імуномодулюючі речовини. Є потужним концентратором вітаміну С, його в хвої в 6 разів більше, ніж в лимонах і апельсинах.

В 1 кг хвої міститься 140-320мг β-каротину. Перетворюючись в організмі у вітамін А, β-каротин сприяє поліпшенню зору, підвищення стійкості організму до інфекцій.

Хвоя, як джерело вітаміну С, регулює окислювально-відновні процеси, білковий, вуглеводний, холестериновий обмін, бере участь в зниженні рівня холестерину, утворенні стероїдних гормонів, забезпечує протицинготний дію, підвищує еластичність і міцність судин.

У нашій Компанії Хвоя міститься в таких продуктах: в рідкому екстракті хвої, в еліксирі для суглобів, в таблетованих формах - Апітон фіто з хвоєюБронхофлор.

Показання до застосування хвої

Хвоя сосни знімає спазм, зменшує біль при запаленні, знімає запалення практично у всіх органах: дихальні шляхи, шлунково-кишковий тракт, сечостатева система, покращує стан при запаленні вен - тромбофлебіті, суглобів - артриті, при запальних захворюваннях порожнини рота і ясен. Ніщо так швидко не знімає біль в горлі, як розсмоктування екстракту хвої або Апітон фіто з хвоєю або Бронхофлора. Вони не тільки корисні, але і досить смачні. Це дає можливість широко їх використовувати для оздоровлення дітей.

Хвоя має бактеріостатичні, сечогінні властивості, перешкоджає утворенню і сприяє розчиненню солей з нирок і суглобів, їх активному виведенню з організму. Хвоя зменшує запалення суглобів при ревматоїдному артриті.

М'яку відхаркувальну дію сосни використовуються при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, бронхітах, запаленні легенів, а також в якості кровоочисний засіб.

Препарати з хвої сосни сприяють підвищенню імунітету.

У хвої та корі гілок сосни міститься унікальний антиоксидант - флавоноїди пікногенол. По дії про усунення пошкодження мембран вільними радикалами, пікногенол сосни сильніше за вітамін С в 20 разів і активніше вітаміну Е в 50 разів.

Проведені дослідження підтверджують, що за рахунок пікногенола, хвоя сосни ефективна, як надійний захисник судин і рекомендована при варикозному розширенні вен, тромбофлебіті. У таких випадках добре поєднувати препарати Хвої з Кордицепс, Фіто-Здоров'я для судин. Хвоя сприяє зміцненню вен, зменшує набряклість тканин, відновлює пружність і циркуляцію крові по венозних судинах. Добре поєднується з травами, що поліпшують кровообіг: Еліксир для судин, Фіто-Здоров'я для судин, екстракт каштана, софори, кропиви.

Крім того, антиоксидантні властивості сосни визначають показання до застосування при віковій катаракті, для зміцнення мозкових судин, зменшення небезпеки геморагічних інсультів. Феноли, катехіни, флавоноїди, пікногенол, саме вони, грають важливу роль в патогенезі атеросклерозу, інфаркту міокарда, хронічних запальних захворювань, дистрофій хрящової тканини.

Завдяки антиоксидантному ефекту, хвоя сприяє захисту від пошкоджень мембран клітин, лізосом (перешкоджає автолізу), мітохондрій, надаючи в цілому цитозахисний ефект. В цьому випадку хвоя сосни, як рослинний антиоксидант, виступає спільно із захисною антіоксідазною системою організму, полегшуючи її завдання «гасіння» вільних радикалів, що зменшує ймовірність появи алергії, новоутворень, мутацій, аутоімунних захворювань.

Дуже ефективні Апітон фіто з хвоєю, екстракт хвої при аутоімунному тіреодиті, коли власний імунітет руйнує тканину щитовидної залози, викликаючи запалення її і різке зниження функції щитовидної залози.

Мембраностабілізуючі і цитозахисні дії сосни, як і інші антиоксиданти, використовуються в фітотерапії хронічних запальних захворювань, в тому числі імунної природи (гепатити, ревматизм, дерматити, екзема та інші). Одним з проявів пригнічення перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) є підвищення неспецифічної резистентності організму до різноманітних стресів.

Хвоя пригнічує виділення гістаміну, що може бути ефективно при алергії. Хоча сама сосна рідко, але може викликати алергічні реакції у людей схильних до алергії. Проявляється це у вигляді висипки, полінозу, нудоти, тоді, на жаль треба перервати прийом хвої або продуктів з додаванням хвої.

До групи біологічно активних сполук сосни відноситься хлорофіл. Хвоя сосни вдало поєднує в собі хлорофіл і вітаміни, фітонциди і фітогормони, ефірні масла. Хлорофіл і його похідні визначають широкий спектр лікувальної дії, проявляючи антимутагенні, протизапальні, антиоксидантні, іммуннорегулюючі властивості. Тому за допомогою хвої можна поліпшити стан хворих із захворюваннями серцево-судинної системи, нирок. В спектр показань до застосування сосни входять ослаблення організму на тлі важких хвороб, перенесені операції, тривала іммобілізація.

Хвоя сосни збуджує секрецію слизової оболонки бронхів, пом'якшує і пригнічує запальний процес, прискорює кашель. Купірує явища трахеобронхіту в післяопераційний період, препарати хвої покращують периферичний кровообіг і дренажну функцію легенів. Присутність в хвої сосни шикімової кислоти, яка є основою лікарського препарату «Таміфлю», розробленого для боротьби з різними штамами грипу, ставить хвою в список засобів ефективних для профілактики і лікування на ранніх стадіях грипу (в тому числі пташиного, свинячого), коронавіруса.

Крім того, сосна стимулює кровотворення, підвищує рівень гемоглобіну, відновлює рівень лейкоцитів (при лейкопенії - зниженні лейкоцитів). Фітостерини, що містяться в хвої, позитивно впливають на ліпідний обмін, нормалізують рівень холестерину і β-ліпопротеїдів в крові, визначаючи її участь в програмах для зниження ваги.

Продукти, що містять хвою, широко і успішно застосовуються при запаленні нирок - в поєднанні з Нефрофлором, Фіто-Здоров'я для нирок, еліксиром для нирок, екстрактом берези або з бетуліном. При запальних гінекологічних захворюваннях - в поєднанні з Фіто-Здоров'я для жінок, Жіноча формула, Кордіцепс, еліксиром для жінок, екстрактами нагідок, кропиви. При запаленні простати - простатиті в поєднанні з еліксиром для чоловіків, М'якими капсулами з ликопеном.

Хвоя сосни найдостойніший замінник аптечних ліків. Вона сама - є ліки.

Показання до застосування:

Рекомендується включити в раціон харчування як загальнозміцнюючий засіб, джерело вітаміну С, для підвищення імунітету, допоміжний оздоровчий засіб при наступних станах та захворюваннях:

 • гіпо- та авітамінози С;
 • імунодефіцитні стани, як засіб підвищує неспецифічну резистентність організму;
 • для профілактики застуд, в комплексній терапії ГРЗ, ГРВІ, грипу;
 • запальні захворювання органів дихання, в тому числі бронхіти;
 • для профілактики розвитку патологічних процесів на тлі несприятливої екологічної обстановки: вплив іонізуючого опромінення, канцерогенних речовин, солей важких металів;
 • захворювання нирок і сечовивідних шляхів, в тому числі цистит, пієлонефрит, сечокам'яна хвороба; подагра;
 • курці, як засіб підтримуючої терапії;
 • для зміцнення судин;
 • похилий вік;
 • аутоімунний тиреоідит;
 • тромбофлебіт, варикозне розширення вен, підвищена в'язкість крові;
 • артрити, міозит, радикуліт;
 • анемія, лейкопенія;
 • допоміжний засіб при запаленні органів статевої сфери жінок і чоловіків;
 • шкірні захворювання; піодермії, екземи, псоріаз;
 • кровоточивість ясен;
 • синдром хронічної втоми.

*Дані представлені в інформаційних листках достовірно підтверджені літературними джерелами медичних довідників, науково-дослідними даними, результатами рефератів, дисертацій, а також узагальнені відомості сучасного науково-практичного досвіду вивчення і застосування лікарських рослин в медичній практиці.

Будьте здорові!

* Самолікування може нашкодити вашому здоров'ю! Перед будь-яким прийомам препаратів необхідно ОБОВ'ЯЗКОВО ознайомиться з інструкцією і проконсультуватися з Вашим лікуючим лікарем. Обов'язково вивчіть побічні ефекти, протипоказання і можливість індивідуальної непереносимості препарату.

Товари зі статті