ДЛЯ ЧЛЕНІВ КЛУБУ ЗНИЖКИ -20%! = >> ДЕТАЛЬНІШЕ

 • Кошик порожній!

Гіпертонічна хвороба і продукція Нове життя

Гіпертонічна хвороба і продукція Нове життяГіпертонія вважається одним з найбільш поширених і підступних серцево-судинних захворювань. За деякими даними, кожен четвертий житель нашої планети від 15 до 64 років страждає від підвищеного артеріального тиску. Головна небезпека гіпертонії в тому, що з часом вона може привести до інфаркту та інсульту, тривалої втрати працездатності, інвалідності або навіть летального результату. Тому так важливо знати більше про симптоми гіпертонії і її лікуванні.

Гіпертонія (інші назви: артеріальна гіпертонія, артеріальна гіпертензія) - це підвищений артеріальний тиск. Поставити діагноз «гіпертонія» може тільки лікар, і про наявність захворювання говорять лише в тому випадку, якщо підвищений тиск було зафіксовано як мінімум при трьох контрольних вимірах. У нормі тиск може підвищуватися або знижуватися протягом дня і в різних ситуаціях (під час занять спортом він вище, під час сну - нижче). Але воно повинно повертатися до нормальних показників - від 100 на 60 до 140 на 90. Якщо ж тиск постійно 140 на 90 або стабільно вище, то говорять про наявність гіпертонії.

Причини виникнення. На фізіологічному і хімічному рівнях підвищення тиску - це природна реакція організму на будь-яку небезпеку або стрес. У критичній ситуації в кров викидається адреналін, серце починає працювати швидше, судини звужуються, м'язи скорочуються, а тиск підвищується. Так організм мобілізує свої ресурси для того, щоб врятуватися. Однак в сучасному світі наше тіло відчуває таку стресове навантаження постійно, через що підвищений тиск стає захисним механізмом, а прямою загрозою. Регулярні стреси, переживання, недосипання, проблеми - все це може привести до підвищення тиску. Втім, лікарі називають і інші причини гіпертонії: спадковість, надлишкову вагу або ожиріння, порушення в роботі щитовидної залози, нирок, дефіцит магнію в організмі, прийом деяких ліків.

Група ризику. Ризик розвитку гіпертонії переслідує наступні групи людей: ті, у чиїх батьків спостерігається або спостерігався підвищений артеріальний тиск. Найчастіше, це захворювання має спадковий характер; що мають зайву вагу, провідні нездоровий / малорухливий спосіб життя; які страждають від остеохондрозу шийно-грудного відділу і атеросклерозу. У цих випадках судини стискаються, що загрожує підвищенням тиску; жінки і чоловіки в період згасання статевої функції (клімакс), оскільки гормони також сильно впливають на тиск; особи, схильні до постійних стресів і нервових перенапруг.

У багатьох випадках гіпертонія має і психологічні причини: перевантаження і невиражені негативні емоції підвищують тиск. Чим більше стресів, тим вище ймовірність гіпертонічного кризу. В цьому випадку найоптимальніше рішення - вчитися відпочивати і заспокоюватися; мають підвищений рівень холестерину в крові; хворі на цукровий діабет; палять.

Важливий факт - чоловіки частіше, ніж жінки, страждають від гіпертонії, а найвищі показники поширеності спостерігаються у людей старше 50 років. Саме в цьому віці відбуваються гормональні зміни, рухатися ми починаємо все менше, вага зростає, а накопичені за роки життя переживання не дають спокою. До групи ризику потрапляють чоловіки старше 55 років і жінки старше 65. Але варто пам'ятати, що гіпертонія не має вікових обмежень, і страждати від підвищеного тиску можуть навіть зовсім молоді люди.

Можливі ускладнення. Гіпертонія небезпечна ускладненнями і наслідками, до яких вона може призвести. На жаль, нерідко ці наслідки фатальні. Ось тільки деякі з них: розвиток атеросклерозу; серцева недостатність; інфаркт міокарда; інсульт; хронічне порушення мозкового кровообігу; захворювання нирок (ниркова недостатність); погіршення зору; ускладнення цукрового діабету; метаболічний синдром; еректильна дисфункція. Деякі з цих серйозних захворювань можуть призводити до позбавлення працездатності, інвалідності і навіть до смерті. Саме тому важливо знати симптоми гіпертонії і постаратися виявити її ще на початковій стадії.

Симптоми гіпертонії. Підступність гіпертонії не тільки в ускладненнях, до яких вона призводить, але часто і в прихованому її перебігу. Як правило, перші симптоми гіпертонії не викликають побоювання, часто люди не звертають на них уваги, припускаючи, що вони просто перевтомилися або трохи застудилися. Втома, млявість, мушки в очах, нудота, регулярні головні болі - все це повинно насторожувати. Вже при появі даних симптомів варто почати регулярно міряти тиск. Якщо воно стабільно високу, негайно зверніться до лікаря! Саме так проявляє себе гіпертонія першого ступеня. Також повинні насторожити такі симптоми: пітливість; почервоніння обличчя; набухання рук; набряки вранці; одутлість особи; погіршення пам'яті.

Перша ступінь вважається легкої, а тиск коливається в межах 140-159 / 90-99. При своєчасному зверненні до лікаря і лікування можна добитися часом повного одужання, якщо змінити спосіб життя.

При гіпертонії другого ступеня тиск підвищується вже до 160-179 / 100-109. На цьому етапі гіпертонія вже дає про себе знати: болісними головними болями; запамороченнями; болями в області серця. Друга ступінь гіпертонії небезпечна тим, що починають страждати органи, особливо - очі. Зростає ризик інсульту. Одним зміною способу життя ситуацію вже не виправити, потрібно прийом ліків, призначених лікарем.

Третя ступінь гіпертонії представляє вже дуже серйозну загрозу життю, оскільки судини відчувають колосальне навантаження, і в серцевому системі відбуваються незворотні наслідки. Тиск підвищується до 180/110. При цьому ступені гіпертонії можуть розвиватися інфаркт міокарда, стенокардія, серцева недостатність, аритмія та інші захворювання. При другого і третього ступеня також серйозну загрозу життя являє гіпертонічний криз, при якому загострюються всі симптоми гіпертензії і різко підвищується нижній тиск. У цьому стані спостерігаються сильні головні болі, запаморочення, нудота і блювота.

Діагностика захворювання. У зв'язку з небезпекою наслідків гіпертонії і деякою складністю її самостійного виявлення на початковій стадії дуже важливою представляється грамотна і своєчасна діагностика захворювання. Що рекомендується зробити для постановки точного діагнозу?

1. В першу чергу це, звичайно, вимірювання тиску, а також дослідження так званих органів-мішеней. Вимірювання тиску можна проводити і самостійно (за наявності електронного тонометра). Однак для постановки діагнозу лікар може використовувати ДМАТ - метод добового моніторингу артеріального тиску. Для цього на поясі пацієнта встановлюють портативний прилад, на плечі - манжету. У певні моменти часу манжета буде роздуватися, а прилад - фіксувати тиск. Днем тиск реєструється кожні 10-15 хвилин, вночі - щопівгодини. Вимірювання проводяться в природних і звичних для людини умовах.

2. Аналізи сечі і крові. Для діагностики гіпертонії також необхідно здати аналізи крові і сечі (на визначення рівнів гемоглобіну, гематокриту, калію, кальцію, глюкози, креатиніну; ліпідного спектра крові, включаючи рівень холестерину ЛПВЩ, ЛПНЩ і тригліцеридів).

3. Оцінка роботи серця. Існує кілька методів оцінки роботи серцевого м'яза.

а) Физикальная діагностика передбачає дослідження серцевого м'яза за допомогою фонендоскопа. Лікар «прослуховує» серце, виявляє шуми, порушення ритму. За результатами физикальной діагностики призначає ЕКГ.

б) ЕКГ, або електрокардіограма, - це теж оцінка роботи серцевого м'яза, тільки більш детальна. Таке дослідження дозволяє вчасно виявити можливі зміни і максимально повно проаналізувати роботу серця за певний проміжок часу.

в) Дослідження серця також можна проводити за допомогою ультразвукових хвиль або ехокардіографії, яка виявляє стан серцевих клапанів, товщину стінок, наявність дефектів.

г) Ще один ефективний ультразвукове дослідження - доплерографія, що допомагає визначити стан проходження крові по судинах.

д) І нарешті, рентгенологічний метод - артеріографія - оцінює стан артеріальних стінок, виявляє атероматозні бляшки, дефекти артерій і т.д.

4. Огляд очного дна. Очі, як і серце, вважаються органом-мішенню при гіпертонії, тому при діагностиці підвищеного тиску проводиться огляд очного дна у офтальмолога. Як правило, при гіпертонії на початковій стадії відбувається розширення вен сітківки ока і звуження артерії. Ці функціональні зміни мають оборотний характер: при нормалізації тиску судини приходять в норму. На другій стадії (при стабільно високому тиску) відбуваються вже органічні зміни, стан погіршується. З'являються мікроаневрізми, може статися крововилив. На третій стадії змінюється стан зорового нерва, погіршується гострота і поле зору, порушуються зорові функції.

5. УЗД нирок і надниркових залоз. У першу чергу проводиться оцінка роботи нирок. Через підвищеного тиску в нирках гинуть нефрони - клітини, які щодня фільтрують літри крові від шлаків. В кінцевому підсумку це може призвести до ниркової недостатності. УЗД нирок допомагає виявити: об'ємні утворення в надниркових залозах, важкі ураження ниркової тканини. Також призначають УЗД ниркових артерій.

Отже, навіть перші ознаки гіпертонії - це привід бути більш уважним до свого здоров'я і звернутися до лікаря, щоб виключити ймовірність серйозного захворювання. Однак тільки повне дослідження допоможе зробити висновки про стадії гіпертонії і підібрати найбільш ефективне лікування.

Лікування гіпертонічної хвороби. Гіпертонічну хворобу можна успішно лікувати. Лікування (немедикаментозне і медикаментозне) необхідно починати якомога раніше і проводити постійно під наглядом сімейного лікаря, кардіолога, невропатолога. Людям з підвищеним артеріальним тиском призначається спеціальна дієта, а також пропонуються рекомендації щодо зміни способу життя.

Немедикаментозное лікування. До корисних порад при підвищенні артеріального тиску відносяться:

 • Обмежити споживання кухонної солі;
 • При надмірній масі тіла необхідно зменшити вагу;
 • Обмежити вживання алкогольних напоїв;
 • Зменшити вживання жирної їжі, солодощів;
 • Відмовитися від куріння;
 • Більше фізичної активності;
 • Частіше відпочивати. Обов'язкове використання фітотерапії (див.нижче).

Рекомендації по дієті при гіпертонічній хворобі:

 • Злаки і зернові продукти - цілісний пшеничний хліб, хліб грубого помелу, крупи (чим целее зерно, тим краще) і рослинні волокна;
 • Овочі - помідори, картопля, морква, горох, гарбуз, кабачки, брокколі, ріпа, листова капуста, шпинат, квасоля (боби); фрукти - абрикоси, банани, фініки, виноград, апельсин, грейпфрут, манго, диня, персики, яблука, сливи (чорнослив), родзинки, полуниця і мандарини;
 • Продукти з низьким вмістом жиру та знежирені молочні продукти - нежирне молоко, знежирена сироватка або йогурт, частково знежирений сир;
 • Горіхи, насіння - мигдаль, фундук, арахіс, волоський горіх, Чіа; біле м'ясо (куряча грудка, індичатина, кролик), нежирні сорти риби (судак, хек, минтай і т.д.).

ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ NEW LIFE застосовується при ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ

Не є лікарським засобом!

Основна продукція

Апіфлор мінус - ефективно знижує артеріальний тиск за рахунок розширення судин, седативного впливу на нервову систему, підвищує еластичність судинної стінки, очищає судини, живить клітини головного мозку і серця. Для посилення ефекту - спільно з екстрактом пустирника або еліксиром для нервової системи!   Кардіофлор, ФЗ * для серця - знижують артеріальний тиск за рахунок поліпшення роботи серця (кардіотонічну дію), спазмолітичний і заспокійливої дії.

*ФЗ - скорочення Добавка дієтична серії Фіто Здоров'я NEW LIFE.

Еліксир для нервової системи, еліксир для серця - знижують артеріальний тиск, мають заспокійливу дію.

Седафлор, ФЗ для нервової системи - знижують артеріальний тиск за рахунок заспокійливого впливу на центральну нервову систему (підсилюють процеси гальмування в головному мозку).

Екстракти шоломниці, Аронії - зміцнюють судинну стінку, очищають судини, знижують ризик розвитку тромбозу і атеросклерозу судин, зменшують АТ.

Екстракти кропиви собачої, півонії - нормалізують артеріальний тиск, посилюючи гальмування в центральній і вегетативної нервової системах.

Екстракти Глоду, Валеріани - нормалізують артеріальний тиск шляхом підвищення тонусу серцевого м'яза, знижують рівень холестерину в крові.

Фітозбір для нервової системи, Фіточай для нервової системи - при постійному застосуванні перешкоджають підвищенню артеріального тиску, мають заспокійливу дію, нормалізують сон.

Нефрофлор, ФЗ для нирок, екстракт Берези, Бетулін, еліксир для нирок - мають сечогінну дію, що сприяє зниженню об'єму циркулюючої крові і зниження артеріального тиску.

Допоміжна продукція

Апітон фіто, екстракт Хвої - зменшують згортання крові, перешкоджають тромбоутворення, зменшують запалення вен при тромбофлебіті.

Венофлор, ФЗ * для судин, еліксир для судин, екстракти Софори, Каштана, Кропиви, Бетулін - очищають судини від токсичних продуктів, підвищують еластичність судинної стінки, зменшують ймовірність тромбоутворення, трофічних виразок, набряків кінцівок, для лікування і профілактики тромбофлебіту і атеросклерозу судин.

М'які капсули з Омегою 3-6-9 - перешкоджають розвитку атеросклерозу, знижують ризик тромбозу, благотворно впливають на опорно-рухову, ендокринну та імунну системи.

М'які капсули з лікопеном - зміцнюють судинну стінку, знижують ризик розвитку атеросклерозу, пухлин сечостатевої системи.

Амінофлор - сильний антиоксидант, живить клітини нервової системи і серця, прискорює обмін речовин в них, заспокоює; застосовують при неврастенії, вегето-судинної дистонії, при ослабленні пам'яті, синдромі хронічної втоми, після перенесених важких захворювань.

Атерофлор, Гриби в капсулах - покращують ліпідний обмін, сприяють очищенню судин від холестерину, служать профілактиці атеросклерозу. Можуть підвищувати артеріальний тиск, тому приймати під прикриттям ФЗ для нервової системи, Кардіофлора, ФЗ для серця і т.д.!

Еліксир для жіночої гармонії, ФЗ для жінок (особливо в поєднанні з еліксиром для нервової системи, Седафлором, ФЗ для нервової системи) - покращує самопочуття в період клімаксу, заспокоює, зменшує частоту і силу «припливів».

Еліксир для суглобів, ФЗ для суглобів, Кальціфлор, Хондрофлор, екстракти сабельника, живокосту - покращують роботу кістково-суглобової системи, що створює умови для кращого кровообігу шийного відділу спинного мозку, де розташований судиноруховий центр, що відповідає за регуляцію артеріального тиску.

М'які капсули з кальцієм, залізом, цинком - покращують стан кістково-суглобової системи, підвищують гемоглобін, живлять імунну систему.

Янтарна Формула, Вітафлор, Напої амінокислотні - знижують вміст холестерину в крові, мають сечогінну дію, зміцнюють судинну стінку.

Протеїнові Коктейлі (Ваніль, Яблуко, Какао), Коктейлі з клітковиною (Кокос, Манго), Коктейль з Чіа і ягодами Годжі, Коктейлі з протеїнами (Банан, Полуниця, Цитрус, Шоколад) - використовуються в якості перекусу або як заміна основного прийому їжі для нормалізації ваги, прискорення обміну речовин, для профлактікі атеросклерозу судин.

Мазь універсальна NEW LIFE, Мазь для вен NEW LIFE, Мазь для суглобів NEW LIFE, Гель 39 екстрактів NEW LIFE, Крем регенеруючий, Фіто-анальгетик, Крем Розігріваючий, Бальзам масажний універсальний - втирати в шийно-грудний відділ хребта по масажних лініях.

Орієнтовна оздоровча програма при гіпертонічній хворобі

 • ФЗ для нервової системи
 • Чистофлор
 • Ел. для шлунка
 • Бетулін
 • Хвоя

 

 • Гепатофлор
 • Апіфлор мінус
 • Ел. для підшлункової залози
 • Кропива собача
 • Бетулін

 

 • Панкреофлор
 • Седафлор
 • Ел. для печінки
 • Бетулін
 • Аронія

 

 • Кордіцепс
 • Кардіофлор
 • Ел. для нирок
 • Каштан
 • Нагідки

 

 • ФЗ для суглобів
 • Апітон фіто
 • Ел. для нервової системи
 • Шоломниця
 • Береза

 

 • МК з омегою 3-6-9
 • Кальціфлор
 • Ел. для суглобів
 • Ел. для судин
 • Шоломниця

 

 • Фз для серця
 • Хондрофлор
 • Астрагал
 • Хвоя
 • Шоломниця

 

 • ФЗ для нервової системи
 • Хондрофлор
 • Сабельник
 • Астрагал
 • Ел. для нирок

Здоров'я вам! До нової зустрічі!

* Самолікування може нашкодити вашому здоров'ю! Перед будь-яким прийомам препаратів необхідно ОБОВ'ЯЗКОВО ознайомиться з інструкцією і проконсультуватися з Вашим лікуючим лікарем. Обов'язково вивчіть побічні ефекти, протипоказання і можливість індивідуальної непереносимості препарату.

Товари зі статті